Z hlavy na nohy!

Diskusní téma: Bába, babi nebo babička?

Datum
Vložil
Titulek

Kontroverze

Nějak ještě úplně nevím, co si o videu myslet. Stejně jako Kristýna mám pocit, že to je trochu příliš vulgární. V rozhovoru pro poslední číslo Respektu Jiří Mádl s Klárou Issovou řekli, že jim šlo v první řadě o to zaujmout mladé voliče a dostat je k volbám. Snaha zaujmout, řekla bych, se zdařila. Co se týče obsahu, je sice silně zjednodušen, ale v hlavních rysech se asi nebude příliš lišit od mainstreamového uvažování. Přístup k videu a jeho výsledný efekt na starší lidi (kteří sice nebyli cílovou skupinou, ale jistě se jich týká) může být dvojí. Ti, kteří volí pravici, si sílu těchto "argumentů" jistě uvědomují a tím pádem se jich nedotkne. Ti s opačným názorem se pravděpodobně urazí a to celkem oprávněně- toto není pozvánka do diskuse, ale naprosto dehonestující přístup, proti kterému se nedá adresně bránit. Sama bych se jistě neodvážila důrazně přemlouvat svou babičku, ať již video viděla, nebo ne. Zkouším to decentně již několik let, ukazuji na to dobré, co pro ni současný systém skýtá (teď jí například vraceli přeplatek za léky nad limit 2500Kč), ale nemá to příliš cenu, spíš se bojím, že dostane infarkt. Nedávno jsem také vedla politický boj u svých příbuzných v jednom jihočeském městě. Stála jsem sice v podstatě sama proti velké přesile, ale myslím, že toto má mnohem větší smysl než agitovat u prarodičů, kteří pravděpodobně budou mnohem více "zakouslí". Nemáme pouze prarodiče, ale i spoustu tetiček, strýčků, bratranců, spolupracovníků a spolužáků, se kterými můžeme mluvit o tom, koho kdo bude volit a proč. Zdaleka totiž není pravda, že levici volí pouze ta skupina, kterou vypíchli Mádl s Issovou. Každopádně doufám, toto video splní svůj účel a mladí půjdou k volbám.

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

Naruby! © 2010 Všechna práva vyhrazena.