Z hlavy na nohy!

Diskusní téma: Bába, babi nebo babička?

Datum
Vložil
Titulek

Re: přemluvit či nepřemluvit?

Nechtěla jsem, aby to působilo srdceryvně. A neodpustím si malý "dloub"-podívat se na video=zhlédnout, zatímco shlédnout je dívat na něco zeshora. Leda že bychom to mysleli tak, že tímhle videem pohrdáme:-)

Souhlasím s tebou, že existují aktivní důchodci. V téhle době jim také nic jiného nezbývá a do budoucna pochopí i ti "neaktivní", že tenhle zadlužený stát jim žádný důchod nedá, a tak se vrhnou znova do pracovního procesu. V současné době, kdy na jedno pracovní místo připadá osmnáct žadatelů, to nelze uskutečnit, ale to se snad v nejbližších letech zlepší. Věřím, že prací nebo jiným kontaktem s mladou generací se staří lidé naučí mít nadhled a rozpoznat, co je legrace a co ne.

Přesto se obávám reakcí starých lidí. Doufejme, že pohoršeni nebudou. Nicméně to video je hodně odvážné a nebere si moc servítky. Trochu mě zarazil tenhle jakoby "mezigenerační" spor v době, kdy ze statistik vyplývá, že za pár let budou důchodci tvořit polovinu populace. Musím dát za pravdu Hance (Smrčkové), že sympatie (některých) starých lidí k levici je chybou nás všech a že kdyby to tady fungovalo s důchody lépe, nemusel by nikdo vzpomínat na "staré dobré časy".

Já vím, máš pravdu, že obava před urážkou se nesmí přehánět, neboť by pak člověk nemohl říct nikdy nic. Hezky to vystihl jakýsi Adam v nejnovějším příspěvku. Nakonec je fakt skvělé, že vůbec takový spot mohl vzniknout (před 30 lety by je za to zavřeli) a můžeme mít radost, že se o tom můžeme svobodně bavit. Celá kontroverznost toho videa, všechny ty rozporuplné reakce na něj a de facto i tenhle náš rozhovor dokazuje jeho "povedenost".

Takže závěrem bych chtěla říct toto: ano, je fajn, že mladí lidé (ať už herci nebo nbo kdokoliv) se vyjadřují nějakým způsobem k politické situaci. Hlavně je dobře, že se vůbec něco děje, že lidé jen nesedí doma a nečekají pasivně, až Paroubek ty volby vyhraje. Kdybych ten klip točila já nebo kdybych měla možnost rozhodnout o jeho obsahu, některé věty a obrázky bych vyřadila.

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

Naruby! © 2010 Všechna práva vyhrazena.